Įvyko Insomnia 2016

Liepos 18-24 dienomis Molėtų Astronomijos observatorijoje Kulionyse vyko ketvirtoji tarpdalykinė vasaros stovykla INSOMNIA 2016. Visą savaitę 12 įvairių specialybių studentų iš Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto, Oksfordo universiteto ir Edinburgo universiteto dirbo trijose mišriose komandose ir padedami labiau patyrusių vadovų – savo sričių specialistų – gilinosi į aktualias realaus pasaulio problemas. Stovykloje buvo nagrinėjamos temos:

  • Seimo rinkimų duomenų analizė ir vizualizacija;
  • Paauglių seksualinė elgsena ir seksualinio debiuto veiksniai;
  • Padalintas balsavimas Lietuvoje: kandidatų vienmandatėse apygardose santykinio populiarumo veiksniai.

Motyvuotiems ir žingeidiems stovyklos dalyviams teko iššūkis ne tik vasaros poilsį pakeisti į intensyvų darbą, bet ir išmokti susikalbėti bei efektyviai pasidalinti užduotis su nevienodus įgūdžius bei patirtis turinčiais komandų nariais išnaudojant skirtingų disciplinų sintezės galimybes. Ne vienam tai buvo ir pirmoji pažintis su realiais moksliniais tyrimais, jų metodika bei įrankiais. Vis dėlto didelio užsidegimo, aktyvaus darbo ir sėkmingo bendradarbiavimo dėka savaitės pabaigoje buvo galima pasigirti ne tik pagilėjusiomis žiniomis, naujai susikūrusiais ryšiais su įdomiais plačių interesų žmonėmis, bet ir brandžiais tyrimų rezultatais. Pirmajai komandai pavyko išsirinkti įdomius ir prasmingus istorinių Seimo rinkimų duomenų vaizdavimo modelius bei pateikti įžvalgų platesnėms analizėms, o antroji ir trečioji komandos sukūrė matematinius modelius, sėkmingai paaiškinančius paauglių seksualinį debiutą bei vienmandačių apygardų kandidatų pasisekimą lemiančius veiksnius. Studentų pasiekti rezultatai taps integralia jau vykstančių didesnių mokslinių tyrimų dalimi.
Stovyklą organizavo „Baltijos pažangių technologijų instituto“ ir „Mokslo Pievos“ tyrėjų komanda. Iniciatyvą parėmė ESO.

ESO-spalvotas-juodas_tekstas