Mokslas, kuris veikia

Mokslo pievos ekspertai

Išmokti daryti tikrus tyrimus galima tik dirbant kartu su tais, kurie jau moka tai daryti. Mokslo pievoje dirbsime kartu su jaunais entuziastingais doktorantais ir labiau patyrusiais mokslininkais. Jei ir tu norėtum prisijungti prie „Mokslo pievos“ komandos, rašyk info@mokslopieva.lt ir mes būtinai su tavimi susisieksime.

 • Piotras Cimmperman

  Piotras CimmpermanBaltijos pažangių technologijų institutas

  Mokslo pievoje: 2014, 2015, 2016.

  Piotras su komanda vysto biofizikinius metodus, kurie padeda daugiau sužinoti apie baltymų ir vaistų sąveiką. Jis taip pat vadovauja įvairiems moksliniams ir technologiniams (pvz. roboto sukūrimas) darbams ir jų organizavimui taiko Agile (SCRUM, KANBAN, DSDM Attern)  metodikas. Vertina laisvę, atsakomybę ir žingeidumą.

 • Vytautas Rafanavičius

  Vytautas RafanavičiusBaltijos pažangių technologijų institutas; Vilniaus universitetas

  Mokslo pievoje: 2016.

   Biofizikos mokslų doktorantas. Vytautas skaitmeniniais metodais tyrinėja baltymų ir mažų molekulių jungimąsi. Geresnis šių reiškinių supratimas yra svarbus ne tik iš fundamentaliosios mokslo pusės - padėtų geriau suprasti baltymų savybes ir juose vykstančius reiškinius, – bet ir iš praktinės - kuriant vaistus nuo ligų, kurios susijusios su baltymų veikimu. Vytautas norėtų pakviesti kuo daugiau žingeidžių studentų prisidėti prie gyvybės „šventojo gralio“ paieškų!

 • Aleksejus Kononovičius

  Aleksejus KononovičiusVilniaus universitetas, Teorinės fizikos ir astronomijos institutas

  Mokslo pievoje: 2016.

  Aleksejus tiria socialines ir ekonomines sistemas iš fizikams įprasto požiūrio taško. Kitaip tariant, jis siekia atkurti sudėtingus vyksmus naudodamas kiek galima paprastesnius modelius. Fizikos mokslo daktaro disertaciją gynėsi modeliuodamas finansų rinkos dinamiką elementariu agentų bandos jausmo modeliu. Savo mintimis, naujienomis ir interaktyviais modeliais, susijusias su šia sritimi, Aleksejus dalijasi tinklaraštyje „Rizikos fizika“.

 • Jurgita Kapočiūtė–Dzikienė

  Jurgita Kapočiūtė–DzikienėVytauto Didžiojo universitetas

  Mokslo pievoje: 2016.

  Jurgita yra VDU taikomosios informatikos katedros docentė. Jurgita domisi įvairiais dalykais, tačiau pagrindinė tyrimų sritis susijusi su mašininio mokymo metodais, taikomais kalbos technologijose.  Tyrimai, siekiantys šią metodiką pritaikyti lietuvių kalbai, - tai ne tik jos darbas, bet ir hobis.

 • Ingrida Gečienė

  Ingrida GečienėVšĮ Socialinių inovacijų institutas

  Mokslo pievoje: 2014, 2015, 2016.

  Ingrida mano, kad mokslas teikia atradimo žavesį ir galimybę sukurti tokią šalį, kurioje jaunimas norėtų gyventi ir džiaugtis gyvenimu.

 • Agnė Girkontaitė

  Agnė GirkontaitėVilniaus universitetas, Sociologijos katedra

  Mokslo pievoje: 2014.

  Agnė yra sociologijos doktorantė, dėstanti, konsultuojanti studentus ir nuolat įsitraukianti į įvairius sociologinius tyrimus, dažniausiai aukštojo mokslo ir kalbos sociologijos temomis. Laisvalaikiu Agnė organizuoja įvairias veiklas studentams ir moksleiviams (filmų peržiūros, diskusijos ir pan.), ieško naujų mokslo populiarinimo būdų. Pakviesta dalyvauti TED‘e Agnė kalbėtų apie mokslo tiesos kriterijus arba apie švietimo sistemą kaip socialinės nelygybės palaikymo mechanizmą bei apie kritinę pedagogiką.

 • Mažvydas Jastramskis

  Mažvydas JastramskisVILNIAUS UNIVERSITETAS, TARPTAUTINIŲ SANTYKIŲ IR POLITIKOS MOKSLŲ INSTITUTAS

  Mokslo pievoje: 2014.

  VU TSPMI lektoriaus Mažvydo akademiniai interesai apima socialinių mokslų metodologiją, rinkiminį elgesį, partijas ir partines sistemas.

 • Tomas Krilavičius

  Tomas KrilavičiusBaltijos pažangių technologijų institutas; Vytauto Didžiojo universitetas

  Mokslo pievoje: 2014, 2015, 2016.

  Tomas dirba su kalbų technologijomis ir duomenų gavyba ir tikisi, kad ateityje daugiau žmonių pradės sėkmingai taikyti šias technologijas. Pakviestas dalyvauti TED‘e Tomas kalbėtų apie duomenų gavybos taikymą​.

 • Justina Mandravickaitė

  Justina MandravickaitėBaltijos pažangių technologijų institutas; Vytauto Didžiojo universitetas

  Mokslo pievoje: 2014.

  Justina užsiima stilometrija arba kompiuterine statistine tekstų stilistikos analize. Projekte „Mokslo pievoje“ Justina talkins studentams sprendžiant organizacinius ir kitus bendro pobūdžio klausimus, susijusius su jų atliekamais tyrimais. Pakviesta dalyvauti TED‘e Justina kalbėtų apie tekstų stilistikos analizę ir jos taikymą.

 • Rytis Masiliūnas

  Rytis Masiliūnas

  Mokslo pievoje: 2016.

  Rytis yra vyresnysis neurologijos rezidentas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, besidomintis galvos smegenų kraujotakos patologija. Pastaruosius šešerius metus Rytis kuria užduotis Lietuvos mokinių biologijos olimpiadai ir priklauso LitBO vertinimo komisijai. Jo manymu, idealu, kai mokslas pasiekia visuomenei svarbių proveržių, tačiau kartais smagu tiesiog sužinoti ar atrasti kažką naujo.

 • Jonas Matuzas

  Jonas MatuzasUAB Geozondas, BALTIJOS PAŽANGIŲ TECHNOLOGIJŲ INSTITUTAS

  Mokslo pievoje: 2014.

  Jonas domisi matematikos, fizikos ir kompiuterijos žinių apjungimu kuriant naujas technologijas. Dirba įmonėje, kuriančioje radarus, gebančius ne tik atvaizduoti, bet ir nustatyti širdies plakimo dažnį, net jei prietaisą ir žmogų skiria siena. Jonas TED talk'e pasidalintų patirtimi apie tai, kokį kelią nueina mintis kelyje užsakovo poreikis–fizikinė idėja–matematinis modelis–prietaisų sukūrimas–algoritmo sukūrimas–vartotojo sąsajos sukūrimas ir, galiausiai, galutinis produktas.

 • Vaidas Morkevičius

  Vaidas MorkevičiusKauno technologijos universitetas, Viešosios politikos ir administravimo institutas

  Mokslo pievoje: 2014, 2015.

  Vaidas aktyviai dirba trijose srityse, tai yra: duomenų kūrimas (Europos socialinio tyrimo koordinatorius Lietuvoje), analizė (socialinių mokslų duomenų analizės metodų mokymas ir taikymas) ir sklaida (nuo įkūrimo 2006 m. dirba Lietuvos HSM duomenų archyve www.lidata.eu, prisideda prie svetainės www.manoseimas.lt kūrimo). Pakviestas dalyvauti TED‘e Vaidas kalbėtų apie duomenų ir mokslo at(si)vėrimą kolegoms ir visuomenei.

 • Vladas Oleinikovas

  Vladas OleinikovasUniversity College London

  Mokslo pievoje: 2016.

  Vladas studijuoja doktorantūrą baltymų dinamikos srityje. Pasitelkdamas kompiuterines simuliacijas ir biofizikos eksperimentus jis siekia suprasti baltymų funkcijas ir jų reguliavimą vaistinėmis molekulėmis atominiu lygmeniu. Mokslininko specializacija - kompiuterinių metodų, skirtų atrasti naujas sąveikos vietas vaistams jungtis, kūrimas. Savo tyrimais jis siekia pasinaudoti eksponentiškai augančiomis technologijomis ir jų dėka paversti naujų vaistų kūrimo procesą efektyvesniu ir labiau prieinamu. Vlado nuomone, Lietuva turi didžiulį potencialą moksliniams tyrimams kompiuterinių technologijų pagrindu, ir siekia prisidėti prie jo įgyvendinimo struktūrinės biologijos ir biofizikos srityse.

 • Milda Pivoriūtė

  Milda PivoriūtėVILNIAUS UNIVERSITETAS, SOCIOLOGIJOS KATEDRA

  Mokslo pievoje: 2014.

  Milda yra sociologijos doktorantė, dėstytoja, sociologijos populiarinimo tinklaraščio „Sociali sociologija“ redaktorė/autorė, kino peržiūrų bei kitų sociologinių veiklų entuziastė. Pakviesta dalyvauti TED'e Milda bandytų pagrįsti, kodėl kiekvienam visuomenės nariui būtų naudinga susipažinti su sociologija jau mokykloje arba kaip ši pažintis galėtų apsaugoti nuo vingiuotame tapsmo suaugusiu kelyje jaunimą vis dažniau ištinkančios amžiaus ketvirčio krizės.

 • Ainė Ramonaitė

  Ainė RamonaitėVilniaus universitetas, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

  Mokslo pievoje: 2014, 2015, 2016.

  Ainė tyrinėja Lietuvos visuomenę ir jos ryšį su politika dabar ir sovietmečiu. Ją domina, kodėl žmonės nepaklūsta valdžiai, iš kur kilo Sąjūdis, kaip žmonės pasirenka, už ką balsuoti rinkimuose. Jai patinka daryti tyrimus kartu su studentais, rūpi pamatyti, ką iš tiesų gali mokslas.

 • Aurelijus Rinkevičius

  Aurelijus RinkevičiusFloridos universitetas

  Mokslo pievoje: 2014.

  Doktorantas, kuris domisi fundamentaliaisiais gamtos principais, o juos eksperimentiškai nagrinėja per elementariųjų dalelių fiziką. Fundamentaliosioms teorijoms tobulėjant tenka imtis kraštutinumų: gigantiškų mašinų, superkompiuterių, daugiamatės parametrų erdvės bei, žinoma, komandinio darbo su visų rūšių specialistais. TED'e kalbėtų: Technologijų laikai. Arba kaip pasikeitė požiūris į Pasaulį.

 • Maryja Šupa

  Maryja ŠupaVilniaus universitetas

  Mokslo pievoje: 2014, 2015.

  Maryja domisi miestais, socialine kontrole ir technologijomis, mėgsta dirbti su užsispyrusiais, raštingais, gudriais žmonėmis. Taip pat koordinuoja vasaros mokyklą. Pakviesta dalyvauti TED‘e Maryja kvietimo atsisakytų, nes mano, jog yra rimtesnių ir stipresnių būdų dalintis idėjomis.

 • Jogilė Ulinskaitė

  Jogilė UlinskaitėVILNIAUS UNIVERSITETAS, TARPTAUTINIŲ SANTYKIŲ IR POLITIKOS MOKSLŲ INSTITUTAS

  Mokslo pievoje: 2014.

  Jogilė „Mokslo pievos“ dalyviams padės dirbti komandoje ir spręsti pačius įvairiausius klausimus.

 • LORETA VAICEKAUSKIENĖ

  LORETA VAICEKAUSKIENĖLIETUVIŲ KALBOS INSTITUTO SOCIOLINGVISTIKOS CENTRAS; VILNIAUS UNIVERSITETO SKANDINAVISTIKOS CENTRAS

  Mokslo pievoje: 2015.

  Loreta yra lietuvių kalbos tyrėja ir vertėja iš danų k. „Žmogaus kalba – be galo įdomus dalykas, man joje patinka viskas, bet pati tiriu sociokultūrinius ir psichologinius vartosenos aspektus, kalbėtojų nuostatas, kalbos politiką. Mane domina, kaip kalbėtojai konstruoja tapatybę, taip pat kaip šiuolaikinių visuomenių kalbinį kraštovaizdį keičia globalioji anglų kalba“. Loretai teko dalyvauti TEDxVDU, ji pasirinko aptarti, iš kur randasi kalbinės šizoglosijos reiškinys – perdėtas savęs peikimas dėl tariamai netaisyklingos kalbos.

 • Audrius Zujus

  Audrius ZujusBALTIJOS PAŽANGIŲ TECHNOLOGIJŲ INSTITUTAS

  Mokslo pievoje: 2016.

  Aresi Labs startuoliuo įkūrėjas, IT konsultantas ir VR aplikacijų kūrėjas.