Prasideda naujas „Mokslo pievos“ sezonas

Spalio 3 d. eksperimentinė tyrimų laboratorija „Mokslo pieva“ pradėjo naująjį, rudens, sezoną. Šį semestrą 16 antrąjį atrankos etapą įveikusių studentų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio universitetų, nagrinės 4 temas:

  • Sąjūdžio plėtros modeliavimas naudojant matematinį sąveikaujančių agentų modelį (konsultantai Julius Ruseckas, Aleksejus Kononovičius, Ainė Ramonaitė)
  • Vaistinių molekulių ir baltymų jungimosi tyrimai (konsultantas Vytautas Rafanavičius)
  • Telemetrinio signalo kodavimas su FPGA (konsultantas Piotras Cimmperman)
  • Kompiuteri, ar supranti, ką tau sakau? (konsultantai Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė, Tomas Krilavičius)

„Mokslo pieva“ – nestandartinis projektas. Tyrimus atliksiančias grupes sudaro įvairių studijų krypčių studentai, besimokantys skirtinguose kursuose, studijų pakopose ir universitetuose. Studentams pateiktos neišgalvotos situacijos ir tikri duomenys, su kuriais dirbdami jie gaus rezultatus, pritaikomus realiame gyvenime. Studentų tiriamasis darbas, bendradarbiaujant su dėstytojais bei mokslininkais, tęsis iki gruodžio mėnesio vidurio. Tyrimus atlikę studentai pristatys savo darbo rezultatus verslo, mokslo ir valstybės institucijų atstovams.

Projekto „Mokslo pieva“ tikslas – skatinti studentus mokymosi įstaigose įgytas teorines žinias pritaikyti realiose situacijose, o svarbiausia – sudaryti jaunimui galimybę susipažinti su praktiniu įvairių tyrimų atlikimo procesu. Aukštųjų mokyklų studentų noras dalyvauti projekte parodė, jog studentus domina galimybė mokytis dirbant ir bendradarbiaujant ne tik su patyrusiais mokslininkais, bet ir su kitų studijų krypčių studentais. Projekto organizatoriai tikisi, jog „Mokslo pievos“ dalyviai, atlikdami tyrimus, visapusiškai atskleis savo sugebėjimus, o įgytą patirtį sėkmingai panaudos ateityje.

Projektą organizuoja mokslininkų ir dėstytojų komanda iš Baltijos pažangių technologijų instituto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus universiteto. Iniciatyvą remia ESO.

ESO-spalvotas-juodas_tekstas