Projektas „Mokslo pieva“ pradeda naują sezoną

Vasario mėn. paskelbus kvietimą dalyvauti projekte „Mokslo pieva“, norą išbandyti save pareiškė studentai iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Kovo 2 d. komisijai atrinkus 11 studentų, sudarysiančių 3 tyrėjų grupes, baigėsi projekto atrankos etapas.

Į antrąjį projekto etapą patekę studentai dirbs mažose tarpdisciplininėse grupėse ir padedami vyresnių kolegų – entuziastingų dėstytojų bei veiklių mokslininkų – atliks įvairius tyrimus. Rudens semestro metu planuojama nagrinėti šias temas:

  • Vaistinių molekulių saveikos vietų identifikavimo ir vertinimo funkcijos kūrimas (mentorius Vladimiras Oleinikovas, University College London)
  • Virtualios realybės taikymas gydant įvairios etiologijos vestibulinius sindromus (mentorius Audrius Zujus, Baltijos pažangių technologijų institutas)
  • Nepilotuojamo orlaivio skrydis virš elektros linijų (mentoriai Vladas Taluntis, Baltijos pažangių technologijų institutas ir Ingrida Gečienė, Socialinių inovacijų institutas)

„Mokslo pieva“ – nestandartinis projektas. Tyrimus atliksiančias grupes sudaro įvairių studijų krypčių studentai, besimokantys skirtinguose kursuose, studijų pakopose ir universitetuose. Studentams pateiktos neišgalvotos situacijos ir tikri duomenys, su kuriais dirbdami jie gaus rezultatus, pritaikomus realiame gyvenime. Studentų tiriamasis darbas, bendradarbiaujant su dėstytojais bei mokslininkais, tęsis iki gegužės vidurio. Tyrimus atlikę studentai pristatys savo darbo rezultatus verslo, mokslo ir valstybės institucijų atstovams.

Projekto „Mokslo pieva“ tikslas – skatinti studentus mokymosi įstaigose įgytas teorines žinias pritaikyti realiose situacijose, o svarbiausia – sudaryti jaunimui galimybę susipažinti su praktiniu įvairių tyrimų atlikimo procesu. Aukštųjų mokyklų studentų noras dalyvauti projekte parodė, jog studentus domina galimybė mokytis dirbant ir bendradarbiaujant ne tik su patyrusiais mokslininkais, bet ir su kitų studijų krypčių studentais. Projekto organizatoriai tikisi, jog „Mokslo pievos“ dalyviai, atlikdami tyrimus, visapusiškai atskleis savo sugebėjimus, o įgytą patirtį sėkmingai panaudos ateityje.

Projektą organizuoja mokslininkų ir dėstytojų komanda iš Baltijos pažangių technologijų instituto, Socialinių inovacijų instituto, Vilniaus universiteto ir University College London. Iniciatyvą remia AB „Kauno tiltai“.
Akademija@Kauno tiltai